You are currently viewing Jak spotkać Mistrza Qi? – Demonstracja Qi w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Emisja Qi „jak porażenie prądem”

Jak spotkać Mistrza Qi? – Demonstracja Qi w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Emisja Qi „jak porażenie prądem”

Tłumaczenie wywiadu z Zhou Gan Sheng’iem, mistrzem Qi. Po wywiadzie nagranie zabiegu leczenia kontuzji prawego barku, wraz ze wykorzystaniem rzadkiej techniki terapeutycznej, intensywnej emisji Qi do ciała pacjenta, udrażniającej zablokowane kanały energetyczne z widocznym efektem „jakby porażenia prądem”.

 

Źródło:

https://www.scienzemotorie.com/

„Nauka o sporcie, kinezjologii”, Instytut ATS

Spis treści

1 – Prolog

2 – Rozmowa z Shifu Zhou

3 – Zabieg leczenia barku

4 – Epilog

5 – Źródła i linki

6 – Dodatek: Fa Qi – zdolność emisji/oddziaływania Qi na zewnątrz siebie (‘supermoce’ 😊):

Opis /Scienze Motorie/:

150 odcinek „Talk Show Scienze Motorie”. Dzisiejszym gościem Giacomo Catalaniego jest Shifu Zhou Gan Sheng, doktor Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jeden z największych ekspertów w wykorzystaniu Qi na świecie. Shifu Zhou jest jedną z nielicznych osób, która potrafi emitować Qi (siłę życiową) i wykorzystywać ją w zabiegach terapeutycznych.

Ten odcinek jest niezwykle cennym i rzadkim dokumentem, widzowie zobaczą nie tylko rozmowę Giacomo Catalaniego i Shifu Zhou, ale także całą kurację Qi.

Zdajemy sobie sprawę, że ten epizod wzbudzi wiele refleksji, dlatego chcemy potwierdzić, że jest to autentyczny dokument.

Bezpośrednie doświadczenie Giacomo z Qi ma na celu przedstawienie kontaktu z praktyką Qigong oraz pokazanie rzeczywistych efektów Qi. Ten film ma wstęp i epilog. Nie przegap tego odcinka. Enjoy the show!

 

 

Odcinek nakręcony w Zhuhai w Chinach.

Końcowy fragmet zabiegu: emisja Qi do zakończeń meridianów w palcach

(efekt wyładowania „elektrycznego”)

*          *          *

PROLOG:

Giacomo Catalani:

Witajcie w 150-siątym odcinku sportowego talk-show’u, w specjalnym odcinku nagranym w lipcu na południu Chin podczas mojej ostatniej wyprawy. Zobaczycie, że jego układ nie jest taki do jakiego byliście przyzwyczajeni poprzez wcześniejsze odcinki.

Udałem się do Chin, aby spotkać osobę, na którą czekałem od bardzo długiego czasu. Spotkanie to było możliwe dzięki mojemu poprzedniemu rozmówcy, Constntino Valente, któremu jestem niezmiernie wdzięczny. Dziękuję mu za otwartość jego umysłu i dalekowzroczność.

Osobą, z którą pojechałem się spotkać jest

doktor Zhou [Żu], jeden z czołowych ekspertów tradycyjnej chińskiej medycyny oraz jeden z niewielu ludzi na świecie zdolny do zademonstrowania czegoś, co jak wierzę jest w ogromnym zainteresowaniu wszystkich.

Chcę, aby doświadczenie to było inspiracją dla całej naukowej społeczności medycyny i całego zdrowotnego sektora. To, co zobaczycie to moje bezpośrednie doświadczenie.

W pierwszej części tego programu usłyszycie konwersacje jaką odbyłem z doktorem Zhou, pytając go o Qi. Energia witalna była naszym głównym tematem dyskusji przez cały czas jaki spędziłem z nim w Chinach.

Aktualnie Qi jest w zainteresowaniu krajów zachodnich od kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała ją i zawarła w jedenastej ‘Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób’ /International Classification of Diseases (ICD-11)/. W rozdziale 26 wspomina się o niedoborze Qi  i nierównowadze pomiędzy yin i yang .

 

W drugiej części programy zobaczycie jak doktor Zhou leczy mnie przy pomocy akupunktury, masażu bańkami oraz przy pomocy emisji Qi. To, co mogę Wam powiedzieć, że teraz, miesiąc po tym leczeniu rezultaty są trwałe.

Zdaje sobie sprawę, że

ten odcinek spowoduje wiele rozważań, ale czuję się zobligowany do przedstawienia tego doświadczenia w najbardziej autentyczny sposób.

Zachęcam byście obejrzeli ten odcinek uważnie i zaczekali do końca, gdzie dam Wam trochę ważnych informacji. Miłego oglądania.

ROZMOWA:

Giacomo Catalani:

Dzisiaj rozmawiam z niesamowitą osobą, legendą medycyny, osobą uznawaną za niezwykłą (…) Przejdę do pierwszego pytania:

 

Jak zaczęła się Twoja historia?

 

Shifu Zhou Gan Sheng:

Mój Qigong był przekazywany przez pokolenia. Również moi przodkowie praktykowali Qigong. Gdy byłem bardzo mały, miałem 6 lat, i wraz z dziadkami ukrywaliśmy się w górach – to były czasy Rewolucji Kulturalnej, to spotkałem swojego mistrza. Jest on taoistycznym mnichem.

Żyłem w tych górach, trenując z nim przez 22 lata. Stałem się tym, kim obecnie jestem dzięki naukom mojego mistrza oraz dzięki mojemu bardzo długiemu treningowi.

 

Giacomo Catalani:

Dlaczego Qi jest tak ważne?

 

Shifu Zhou Gan Sheng:

Każdy ma Qi. Poprzez praktykę Qigong możemy zebrać esencję Słońca i Księżyca, absorbując energię kreacji.

Głównym rezultatem Qigongu, jeśli ćwiczy się codziennie jest znacząca poprawa zdrowia.

Jeśli praktykuje się prawidłowo, to nie tylko poprawisz swoje zdrowie, ale również będziesz mógł pomagać innym.

Mamy krew i mamy Qi. Krew jest matką Qi, a Qi zarządza krwią. Krew do poruszania się potrzebuje energii. Kiedy yin i yang są w równowadze, to strumień krwi jest normalny, mamy lepszy metabolizm  a pomniejsze choroby, takie jak przeziębienie rzadko atakują nasze ciało.

Prawidłowa praktyka Qigong pozwala Ci żyć w dobrym zdrowiu i być bardziej odpornym na powszechne choroby. 

Giacomo Catalani:

Jak długo czasu potrzeba, aby nauczyć się Qigongu?

 

Shifu Zhou Gan Sheng:

Nauka Qigongu nie jest taka sama dla wszystkich.

Jeśli na przykład było by 10-ciu ludzi, uczących się Qigongu, to nie osiągną tego samego rezultatu. Niektórzy osiągną wyższe poziomy, inni niższe. Zależy to od ich codziennego zaangażowania i zdolności uczenia się lekcji mistrza. Tak więc, 10-ciu ludzi będzie miało różny wynik nauki.

 

Giacomo Catalani:

W jaki sposób Qi może być użyteczna dla poprawy ludzkiego zdrowia? W jaki sposób można użyć jej jako środek leczniczy?

 

Shifu Zhou Gan Sheng:

W medycynie używamy Qi jako wsparcia leczenia. Po pierwsze, należy znać meridiany i punkty nacisku, tak aby móc używać Qi na płaszczyźnie terapeutycznej we właściwy sposób. W ludzkim ciele istnieje wiele punktów bioaktywnych, które są jak przełącznik.

Na przykład, jeśli meridian, z jakiegoś powodu, jest zablokowany to poprzez emisję Qi na specyficzny punkt możemy go odblokować. To pozwala na naturalny powrót do zdrowia.

 

Giacomo Catalani:

Jakiego rodzaju problemy rozwiązujesz dzięki Qi oraz w jaki sposób używasz Qi w swoim leczeniu?

Shifu Zhou Gan Sheng:

Pytasz mnie jak Qi pomaga leczyć pacjenta i jak uzyskać najlepszy terapeutyczny efekt, to wyjaśnię to teraz w prosty sposób. Jest takie popularne powiedzenie w tradycyjnej chińskiej medycynie:

„Jeśli jest ból, to jest przeszkoda. Ten, kto jest wolny od przeszkód nie czuje bólu”

Jeśli zobaczymy, że są pewne przeszkody w ciele, takie jak wybroczyny, to poprzez użycie emisji Qi jako terapii możemy uwolnić ciało od tych przeszkód, pomagając mu uleczyć się naturalnie.

Giacomo Catalani:

Czy jest coś w Twoim życiu i pracy, co uważasz, że jest naprawdę ważne i chciałbyś się tym podzielić?

Shifu Zhou Gan Sheng:

Praktykuję Qigong od czasów, gdy byłem dzieckiem, podążając za naukami pierw dziadka, a potem mojego mistrza. Opanowałem podstawowe zasady Qigongu i używam tradycyjnej medycyny chińskiej w połączeniu z Qi dla leczenia wielu problemów moich pacjentów.

 

Jeśli pacjent, który jak wcześniej leczył się u wielu lekarzy bez uzyskania znaczących postępów, wyzdrowieje dzięki mojemu leczeniu, to czuję się spełniony. 

Giacomo Catalani:

Czy są jakieś sytuacje, które tylko Qigong może wyleczyć?

Shifu Zhou Gan Sheng:

Terapia Qigong nie jest wszechmocna. Dla wielu chorób leczenie Qigong jest znacznie odmienne od leczenia tradycyjną medycyną chińską lub zachodnią medycyną.

Tradycyjna medycyna chińska bazuje na receptach i na akupunkturze.

W przypadku Qigongu nie ma potrzeby używania leków. Emisja wewnętrznej energii do sieci kanałów uzdrawia Cię. Terapia z emisją energii na punkty bioaktywne może wyleczyć chorobę oraz wyleczyć ranę.

Jeśli pacjent jest mentalnie zaangażowany w proces uzdrawiania, to można uzyskać naprawdę znaczące rezultaty.

Ta terapia jest szczególnie użyteczna w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów, zablokowanych meridianów i zaburzeń trzewnych. Będzie dawała także dobre rezultaty w przypadku: bóli kręgów szyjnych i piersiowych, bóli barków, łokci i ogólnie bóli stawowych.

Użycie leczenia z emisją Qi może prowadzić do niezwykłych rezultatów.

Istnieją takie choroby, jak rak, które wciąż są bardzo złożonym światowym problemem.

W ciągu tysięcy lat historii tradycyjnej chińskiej medycyny istniały dokumenty, według których nie powinno być czegoś takiego jak nieuleczalna choroba.

Jeśli są nieuleczalne choroby, to tylko dlatego, że my, którzy poświęcamy się medycynie nie potrafimy jasno rozpoznać symptomów.

Innymi słowy, nasze medyczne zdolności nie osiągnęły wystarczającego poziomu kompetencji.

Czasami leczenie niektórych typów raka przy pomocy tradycyjnej medycyny chińskiej nie przynosi dobrych wyników, a zastosowanie emisji Qi daje dobre rezultaty.

Stosując emisje Qi na punkty bioaktywne odblokowujemy meridian i zatorowane kanały, pozwalając krwi oraz Qi krążyć prawidłowo, a metabolizmowi osiągnąć idealny poziom, a przez to wyleczyć chorobę w znaczący sposób.

Giacomo Catalani:

 

Dziękuję bardzo za Twą dyspozycyjność, …za twą uprzejmość… życzę powodzenia w Twojej pracy i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia …ciao.

*          *          *

ZABIEG LECZNICZY:

Poprosiłem Shifu, aby leczył mój bolący bark, a on zgodził się zrobić to od razu.

  

Oczyszczenie kanałów prawej ręki (mentalnie), odblokowanie punktów (stymulacja fizyczna, nacisk), emisja Qi do punktów w barku

https://youtu.be/9lYiVY9fllM?t=1161

Odtwórz wideo

Nagranie całego zabiegu:

https://youtu.be/9lYiVY9fllM?t=581

*          *          *

EPILOG:

Leczenie przy pomocy Qi jest z natury bardzo osobliwym podejściem medycznym i bardzo rzadko można zobaczyć to na żywe oczy. Dlatego właśnie uważam, że same słowa nie są w stanie właściwie tego oddać,

ale dzięki bezpośredniemu doświadczeniu możemy przekazać najwyższy i najczystszy poziom wiedzy, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dlatego wraz z instytutem ATS dam Ci możliwość doświadczenia tego z pierwszej ręki, tak jak ja miałem możliwość,… z umysłem prawdziwego badacza, ponieważ wierzę, że niczego nie można ocenić, zanim nie zostanie poznane, zaobserwowane, przeanalizowane i przeżyte.

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji, napisz e-mail na adres: info@istitutoats.com

( www.istitutoats.com )

Mam nadzieję, że dla Ciebie również będzie to niezwykłe doświadczenie rozwojowe

 

 

 

*          *          *

 

Źródła i linki:

 

Przetłumaczony odcinek Scienze Motorie: „How to meet Master Qi – Demonstration of Chi in Traditional Medicine”

https://youtu.be/9lYiVY9fllM

*

Odcinki talk show’u „Nauka o sporcie” oraz pozostałych programów o sporcie, kinezjologii, osteopatii, ćwiczeniach fizjoterapeutycznych, itp.

https://www.scienzemotorie.com/talkshow/

https://www.youtube.com/@ScienzeMotorieTV/videos

Sylwetka prowadzącego wywiad Giacomo Catalani

https://www.scienzemotorie.com/autori/giacomo-catalani/

 

 

 

 

 

 

 

 

*          *          *

Dodatek:

Fa Qi

zdolność emisji/oddziaływania Qi na zewnątrz siebie

(‘super moce’ 😊):

 

Zbiór kilku nagrań, na których Shifu Zhou Gan Sheng pokazuje oddziaływania swojej wypracowanej Qi na zewnątrz, na osoby oraz przedmioty.

Rzecz jasna obejrzenie nagrań nic nie rozstrzyga, bo ‘taśma’ potrafi znieść wszystko, dlatego najlepiej jest samemu poszukać drogi do bezpośrednich sprawdzeń.  

 

 

/1/  Pierwsze nagranie:

MANIFESTACJE QI JAKO RUCH, ELEKTRYCZNOŚĆ I CIEPŁO

„Zhou Shifu, Nei Qi Gong:

Qi jest niewidoczna. Jej manifestacje są wyczuwalne i obserwowalne, podobnie jak wiatr można wyczuć na skórze lub poprzez wytwarzanych przez niego ruch liści.

Manifestacje Qi mogą być doświadczane jako:

Ruch (telekineza) , elektryczność (elektrogeneza) i ciepło (pirokineza)

 

/2/ Drugie nagranie:

NEI QI GONG (WAI GONG)

 Nazwa „wai gong” wskazuje na użycie wewnętrznej energii poprzez „zewnętrzne” (lub twarde”) ćwiczenia, takie jak:

– techniki przełamywania twardych przedmiotów przy użyciu dwóch palców

– zgniatanie na proch twardych kawałków ceramicznych poprzez nacisk dwoma palcami

– rozrywanie kawałków marmuru jedynie poprzez ciągnięcie