You are currently viewing LECZENIE PROBLEMÓW EMOCJI W MEDYCYNIE OBRAZOWEJ

LECZENIE PROBLEMÓW EMOCJI W MEDYCYNIE OBRAZOWEJ

WSTĘP

Artykuł jest tłumaczeniem wykładu i serii sesji online poświęconych problemom emocji, zaburzeń emocji, odporności emocjonalnej. Ukazuje pogląd oraz metodę medycyny obrazowej, której naucza profesor Xu Mingtang.

W porównaniu do terapii psychologicznych i psychiatrycznych podejście chińskiej medycyny obrazowej wydaje się być bardzo nieskomplikowane. Wręcz za proste. Możliwe, że nie wszystko, co działa musi być bardzo złożone. Jednak trzeba to sprawdzić samemu.

Sama metoda regulacji, leczenia emocji polega na wykonywaniu kilku ćwiczeń z użyciem wizualizacji, dźwięku, koncentracji na określonych miejscach. Nagrane sesje zakładały uczestnictwo w danym określonym czasie oraz poddanie się prowadzeniu w medytacji oraz otwartość na przesyłanie energii od mistrza tej metody Xu Mingtanga. Można też przyjąć pogląd, że sami możemy uruchomić wszelkie potrzebne energie, aby wywołać pożądaną zmianę. Potrzeba wtedy wiedzieć jak wykonać te ćwiczenia, co wizualizować, itp. Ponieważ jest to metoda obrazowa, to pomocne do tego jest obejrzenie nagrań poszczególnych ćwiczeń i grafik. Wtedy, mając już w głowie obrazy można ćwiczyć samemu i samemu sobie pomóc.        

EMOCJE 1 – 12.06.2020 (wykład)

Emocje, lęki, depresja, brak celów i radość w życiu.

Dzień dobry. Dostawałem dużo listów z pytaniami o emocje, dlatego dzisiejszym tematem będą emocje. Pytania o emocje odnosiły się zarówno do sytuacji z koronawirusem i innych powodów. Wielu ludzi pisało, że odczuwa lęk, który nie rozumieją. Boją się iść do pracy, boją się spotykać z ludźmi. Inni pisali, że mimo, że mają w życiu wszystko, to czują duży stres. Nie rozumieją skąd ten stres pochodzi. Czy z pracy, rodziny, problemów finansowych. Piszą, że zasadniczo nie mają takich problemów, a odczuwają stres. Inni piszą, że ciągle czują się zmęczeni. Nie mają entuzjazmu do robienia czegokolwiek, jakby się lenili. Mówią, że chcą z sobą skończyć, bo nie mają powodu do dalszego życia. Oczywiście, te sytuacje, to są zaburzenia emocji.

Dzisiaj porozmawiamy. To będzie dialog, a nie tylko wykład. Będę zadawał wam pytania. Powiem wam jakie jest rozumienie zaburzeń emocjonalnych z punktu widzenia medycyny obrazowej.

Mówiąc o emocjach, to pierwsze, co powinniśmy wiedzieć, to skąd one pochodzą? Gdy ktoś mówi: „odczuwam lęk”, „mam depresję”, „jestem zestresowany”, to pierwszym pytaniem jest: kim jest „ja”? Gdy nie ma ‘ja’, to nie ma żadnych emocji, ani dobrych, ani złych. Ponieważ ‘ja’ istnieje, wtedy to ‘ja’ czuje lęk, stres, nudę.

Można też się zapytać: kim jest człowiek? Istnieją różne rośliny, różne zwierzęta. Jakimi my powinniśmy być? Rozumiemy, że jako istoty ludzkie, będziemy mieli te wszystkie emocjonalne problemy. Jednak, co możemy zrobić, aby je zmniejszyć? Podobnie z chorobami fizycznymi. Jako ludzie nie mamy sposobu, aby zapobiec wszystkim chorobom. Jednak, jeśli możemy je przezwyciężyć, pomniejszyć i wyleczyć, to wszystko w porządku.

Tutaj [na tym modelu życia, na ukośnej niebieskiej fizycznej osi P] mamy problemy ciała, a tutaj [na pionowej żółtej duchowej osi S] mamy problemy emocjonalne, umysłowe, duchowe. Te problemy pochodzą z różnych kierunków. 

XYZ

Jak wiemy, fizyczne problemy pochodzą od wielu fizycznych warunków, np. złego pożywienia, trucizn, chemikaliów. Jednak, również duchowe [umysłowe, emocjonalne] uwarunkowania skutkują problemami fizycznymi. Także odwrotnie, czynniki fizyczne mogą powodować problemy emocjonalne.

Naszym tematem są teraz problemy emocjonalne, a to bardzo obszerny obszar. Są one związane z kierunkiem duchowym [tym żółtym, pionowym wektorem]. Wiemy, że w medycynie obrazowej model życia składa się z tych trzech czynników, wektorów. Problemy emocjonalne, czy problemy duchowe, wszystko, co dotyczy świadomości, psychologii przynależy do tego [żółtego] kierunku, wektora.

Skoro wiemy, że mamy te problemy, to jak możemy się ich pozbyć?

KTO DOŚWIADCZA EMOCJI?

Zdaje sobie sprawę, że bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie: kim ja jestem?

Dlaczego? Gdy uda się naprawdę dowiedzieć ‘kim ja jestem’, wtedy będzie zrozumiałe skąd pochodzą i czym są problemy emocji. Jeżeli naprawdę chcemy dowiedzieć się ‘kim jestem’, to trzeba medytować i dojść do stanu pauzy, w którym dusza-ja wychodzi z ciała i sama bezpośrednio wie o co chodzi.            

To jest posąg w klasztorze Shaolin i przedstawia mojego przodka. Co ten posąg nam mówi? Jasno obrazuje nam, jak można głębiej pojąć ‘kim ja jestem’.

Jeżeli nie jestem ciałem, jeżeli mogę istnieć poza ciałem, to jak to się ma do moich emocji?

Czy jeśli opuszczę ciało, to czy wciąż mam emocje?

Jaka jest relacja pomiędzy mną a moim ciałem?

Jak mogę zmienić negatywne emocje, gdy jestem w ciele?

Wiemy, że wschodnia filozofia i medycyna różni się od zachodniej. Szczególnie w medycynie obrazowej mamy dużo do powiedzenia w kwestii związku emocji z organami ciała. Wiemy, że w ciele jest obszerny system kanałów energetycznych. W medycynie obrazowej podkreśla się jeszcze dodatkowo system informacyjny, który łączy emocje, organy wewnętrzne, świadomość i umysł.

W prawie każdej kulturze mamy refleksje, dyskusje o tym ‘kim ja jestem?’. Oczywiście, [od strony filozofii] istnieją różne zrozumienia tego, ale w momencie kiedy wyjdziesz z ciała, to jest jedno zrozumienie. Kiedy będziesz miał to doświadczenie wyjścia z ciała, to wtedy z całą pewnością wiesz kim jesteś.

 

To [tutaj na tym filmie] jest [zekranizowana] słynna chińska opowieść, książka. Mówi nam, że można wyjść z ciała i udać się do innego świata. Większość ludzi nie potrafi zobaczyć tego procesu. Jednak główny bohater tej opowieści robi to i udaje się na spotkanie z istotą z innego świata. Popatrzmy z tego punktu widzenia, czym są emocje. 

NARZĘDZIA PSYCHOLOGICZNE

Byłem w bardzo różnych miejscach. W Stanach Zjednoczonych, w Australii, w Europie, w Chinach. Szczególnie obecnie we wszystkich krajach jest coraz więcej zaburzeń emocjonalnych. Uczestniczyłem w wielu konferencjach psychologicznych i w psychologii jest wiele narzędzi jak poprawić emocje. Mamy też psychologów w naszym Instytucie Kundawell. Jednak, wielu ludzi czuje, że te narzędzia nie są wystarczająco mocne i niedostatecznie pomagają. Poziom niemieckich badań psychologicznych jest bardzo głęboki i chińskie uniwersytety korzystają z pomocy profesorów niemieckich, aby podnieść swój poziom psychologii. Spotkałem się z takimi profesorami z Niemiec i nawet oni uważają, że narzędzia jakimi dysponuje psychologia nie są wystarczająco dobre.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych, wiemy, że Uniwersytet Stanforda ma silny departament psychologii i ich badania zbliżają się tematycznie do rozważań, które tu poruszamy, o tym ‘kim ja jestem?’.

Około 20 lat temu byłem na Moskiewskim Uniwersytecie, gdzie prowadzono badania i testowano mój mózg. To było w departamencie psychologii i nauk o mózgu. Uniwersytet Harvarda ma silny zespół zajmujący się badaniami szczęścia. Badają ‘dlaczego ludzie nie czują się szczęśliwi?’, ‘jak pozbyć się negatywnych emocji?’, ‘jak utrzymywać dobre emocje i być szczęśliwym’?’. 

Podczas takich uniwersyteckich badań przez wiele lat eksploruje się zmiany w emocjach. To są badania długoterminowe, trwające w ciągu całego życia.

PUNKT WIDZENIA MEDYCYNY OBRAZOWEJ

Dzisiaj więc spróbujemy, chociaż trochę – bo to bardzo rozległy temat, zrozumieć punkt widzenia medycyny obrazowej. Jest jedna rzecz, którą już wielu bliskich studentów doświadczyło, że gdy wyjdziesz z ciała, to w tym momencie nagle znika całe cierpienie fizyczne. Jednak, nawet wtedy, wciąż masz swoją wiedzę, poglądy i emocje.    

Wtedy uświadamiamy sobie, że nasze emocje mogą się oddzielać od ciała fizycznego. To jednak inne doświadczenie, ponieważ, gdy jesteśmy w ciele, to emocje wydają się być reakcjami w ciele. Na przykład, gdy jesteś bardzo zły, to może to zwiększać twoje ciśnienie krwi. Po pewnym czasie można czuć wątroby. Ponieważ złość niszczy wątrobę. Wiemy też, że gdy w wątrobie zbierze się dużo ognia, to taka osoba jest bardzo agresywna. Podczas badań klinicznych zauważyliśmy, że tym pacjentom, którzy mają kłopoty z wątrobą i wysokie ciśnienie trudno jest kontrolować emocje.

Mówi nam to, że gdy ‘ja’ znajduje się w ciele, to różne emocje związane są z różnymi organami.

Skąd pochodzą emocje?

Często słyszymy jak ktoś [łapie się za serce] i mówi „boli mnie dusza”. Gdy dusza znajduje się w ciele, to emocjonalne reakcje odczuwamy w okolicach serca, średniego dantiana. Wydaje się, że wszystkie rodzaje emocji związane są z obszarem serca. Zarówno radość oraz smutek wiążą się z sercem. Wydaje się, że właśnie tutaj lokuje się dusza i stąd pochodzi związek duszy z ciałem i emocjami.

Mamy też ćwiczenie, które wzmacnia nasz umysł. To ćwiczenie również odnosi się do tego rejonu. Gdy wzmocnimy siłę naszego umysłu, to wiele słabszych emocji zniknie. Nie będziesz doświadczał negatywnych emocji, gdy siła twego umysłu jest wystarczająco duża.  

Równolegle, wydaje się, że wiele organów wewnętrznych jest powiązana z różnymi emocjami. Jednak, wszystkie te emocje wiążą się z centrum serca. Przeanalizujmy kilka przykładów. 

LĘK – SYSTEM NEREK – MÓZG

Najwięcej pytań dotyczy lęku. Niektóre lęki mają oczywiste przyczyny: „Nie mam pieniędzy. Nie wiem za co kupię jutro jedzenie”. Te zmartwienia i lęki są jasno zrozumiałe. Jednak, wielu ludzi nie ma takich powodów, po prostu czują lęk „jakby bez przyczyny”. Mają zapewnione życie na dobrym poziomie, a wciąż obawiają się przyszłości.

Miałem wielu pacjentów, na przykład była babcia, która nawet przy niewielkim problemie bardzo obawiała się o swojego wnuka. Niektórzy obawiają się latać samolotami, inni – wejść do metra. Niektórzy obawiają się przebywać wśród dużej ilości ludzi lub spotykać z ludźmi. Jeszcze inni mają lęk wysokości. Ludzie obawiają się psów, innych zwierząt. Wielu obawia się ciemności. Wielu obawia się być samemu, być samemu w domu.

Gdy strach nie jest zbyt silny, to jest jakby zmartwieniem. Silne zmartwienie staje się lękiem. Bardzo silny lęk może być już przyczyną powstawania problemów fizycznych.

W Chinach mówimy, że lęk zakłóca działanie systemu nerek. System nerek zawiera w sobie również system hormonów męskich i żeńskich. Wiemy, że gdy człowiek długo odczuwa lęk, to po pewnym czasie zaczyna mieć ból w dolnej części pleców. Obniża się również popęd seksualny, aż do zatrzymania funkcji seksualnych.

Jeśli dana osoba jest bardzo odważna, to jej nerki łącznie z hormonami też są mocne.

Bywają też jeszcze mocniejsze zaburzenia. Gdy system nerek bardzo obniży swoje funkcjonowanie, a lęk jest bardzo intensywny, to może to spowodować utratę energii do życia. Energia nerek silnie wpływa na mózg. Gdy słabość nerek przełoży się na mózg i mózg również bardzo osłabnie. Wtedy pojawiają się myśli: „po co żyć?”. 

Oczywiście, warunki zewnętrzne mogą powodować te problemy. Jednakże, jeżeli wewnętrznie nie dopuścimy do słabości systemu nerek, to wpływy zewnętrzne nie spowodują problemów. Jeżeli, człowiek już ma słaby system nerek, to gdy za jakiś czas pojawi się jakiś zewnętrzny problem, to natychmiast spowoduje bardzo duże zakłócenie. 

W diagnozie obrazowej znaleźliśmy, że w mózgu pojawiają się obrazy związane ze strachem i nerkami. Jest to informacyjny związek nerki-mózg. Pomijając medycynę obrazową [CIM] i patrząc wyłącznie z punktu widzenia tradycyjnej medycznej wiedzy chińskiej [TCM], to powinniśmy wzmacniać system nerek. To oczywiście też pomaga. Jednak często nie dość skutecznie, a to dlatego, że w mózgu pozostaje dysfunkcjonalny obraz. Powinniśmy zająć się zarówno systemem nerek oraz mózgiem. Trzeba usunąć ten informacyjny obraz w mózgu.  

Gdy używamy medycyny obrazowej, to mamy lepszy efekt niż stosując samą psychologię, terapię opartą na dyskusji lub same zioła i inne medykamenty [narzędzia TCM]. Usunięcie tego obrazu lęku w mózgu jest znacznie bardziej efektywne.

Na przykład, jeden chłopiec bał się psów ponieważ, gdy był małym dzieckiem został zaatakowany przez psa. Sprawdziliśmy dlaczego tak i zobaczyliśmy obraz w mózgu związany z nerkami. Więc użyliśmy medycyny obrazowej, aby w pierwszej kolejności usunąć ten obraz w mózgu, który wpływa na nerki. Stosowaliśmy metodę TUNG. Następnie pobudziliśmy nerki i mózg. Lęk zniknął. 

Ten rodzaj złych emocji może nie tylko uszkadzać nasze organy i być pamiętany przez nasze organy. Może być również zapisany w mózgu. Moment, w którym pies kogoś pogryzł wytwarza obraz, który poprzez uszy i oczy wnika i zapisuje w mózgu. Kiedy przemienimy mózg, oczyścimy mózg, oczyścimy nerki, to oczyścimy pamięć. Czym jest pamięć? Pamięć jest obrazem!

Usunięcie obrazu jest dla nas łatwe. Można się tego nauczyć. Wtedy lęk znika. Oczywiście, połączenie tego z innymi metodami, np. użyciem ziół dla wzmocnienia nerek, wzmocnienia ich energii yang jest również pomocne.

Jeżeli problem lęku wiąże się u was z sytuacją finansową, to gdy zewnętrzna sytuacja się poprawi, to również symptomy się poprawią. Jeśli spojrzymy na czynniki zewnętrzne, to dlaczego niektórzy ludzie boją się, a inni nie boją się. To wynika z siły systemu nerek.   

Zewnętrzne czynniki są jak spust. Pozwalają pojawić się lękowi. Jednak, jeśli twoja wewnętrzna kondycja jest dobra, jest wystarczająco silna, to problemy zewnętrzne nie wywołają reakcji ciała, ani nie spowodują, że duch, umysł jest owładnięty lękiem.

Z drugiej strony, jeśli zewnętrzna sytuacja jest bardzo zła, to może szybko wpłynąć na organy. Na przykład u wielu ludzi kondycja organów była taka zła, że nie mogli kontrolować wydalania moczu. Mówi się nawet: „posikać się ze strachu”.

W przypadku, gdy strach nie jest, aż tak ekstremalny, to można użyć medycyny obrazowej, aby wzmocnić organy i, by człowiek mógł wrócić do normalnego funkcjonowania.

W przypadku lęku niektórzy ludzie mają też ból dolnej części pleców. Badania tomografem pokazują, że z kośćmi jest wszystko w porządku, jednak w tym rejonie odczuwany jest ból i dyskomfort. Wtedy trzeba sprawdzić, bo może to jest z powodu lęku. Strach zapisał się w mózgu wpływa na nerki i powoduje ten ból.

Jeśli więc odczuwaliście lęk, to teraz wiecie, co można z tym zrobić. Ci co ukończyliście niedawne seminarium medycyny obrazowej, to wiecie co robić, aby pobudzić i zwiększyć energię i wyleczyć te problemy.

 

Wiemy jednak, że jeżeli czyjś średni dantien lub siła umysłu jest słaba, to zewnętrzne zdarzenia łatwo będą ponownie powodować lęki i inne złe emocje. Jeżeli masz problem z lękiem, to potrzebujesz wizualizować średni dantien, aby wzmocnić ten dantien i duszę. Wtedy poradzisz sobie z wieloma trudnymi emocjami. 

DEPRESJA

Kolejną negatywną emocją, o którą ludzie pytają jest depresja*. 

* Depresja to cały zespół różnorodnych zaburzeń emocji. Objawia się głównie: obniżeniem nastroju, utrwalonym smutkiem, przygnębieniem, negatywizmem, niską samooceną, małą wiarą w swoje możliwości, poczuciem winy, niezdolnością przeżywania pozytywnych emocji, spowolnieniem psychoruchowym, zaburzeniami snu, zmianami apetytu.   

Czym jest depresja? W 2000 roku przeprowadziłem się do Seattle i otworzyłem tam klinikę. Spotkałem tam wielu pacjentów z depresją. Gdy depresja jest bardzo poważna, to może pojawić się też kolejny problem, zwany fibromialgią. Oznacza to, że bolą kości całego ciała, nie można spać.

Depresja ma kilka symptomów. Utrata zainteresowań i niemożność pozytywnych odczuć. Ktoś wychodzi z domu, widzi, że wielu ludzi czuje się dobrze, szczęśliwie, a sam nie może odczuć żadnego szczęścia. Nie rozumie, czemu inni są szczęśliwi, a sam nie czuje dobrych emocji. Jest zaburzone myślenie.

Kolejnym symptomem jest zaburzenie spania. Albo ciągle ktoś chce spać, albo nie może zasnąć. Człowiek śpi dzień i noc, aby uciec od złych odczuć. W drugim przypadku – ciągle rozmyśla i ma bezsenność.

Z punktu widzenia medycyny obrazowej w depresji istnieje zaburzony obraz pomiędzy mózgiem a tarczycą. Tarczyca zakłóca serce i wpływa na emocje.

Możesz doświadczyć w życiu dużego stresu. Na przykład utraty partnerki, partnera. Ktoś ci umiera. Nagła strata pracy. Takie duże wydarzenie życiowe powoduje powstanie w mózgu wspomnienia, obrazu. Następnie trudno jest spać i powstaje dużo myśli, które zapisują się w tarczycy.  

Gdy byłem w Seattle, to dałem wykład publiczny o depresji. Wyjaśniałem, że obrazowy związek tarczycy i mózgu może powodować problemy emocjonalne, takiej jak depresja. Po wykładzie rozmawiałem z pacjentami, którzy mówili, że gdy zażywają tabletki tarczycowe, to się lepiej czują. Mają lepsze emocje. To interesujące, bo widocznie tabletki na tarczyce powodują jej wzmocnienie i pośrednio poprawiają emocje. Następnie jak sytuacja zewnętrzna się zmienia, np. poznają nową partnerkę lub partnera i nie muszą już brać tabletek na tarczyce, to mimo odstawienia wciąż dobrze się czują.

Zazwyczaj, depresja zaczyna się stresem. Również smutek, jak się rozwinie może prowadzić do depresji. W końcowym rezultacie znaleźliśmy, że depresja wynika z połączeniem tarczycy i mózgu.  

OBSZAR SECA – ŚRODKOWY DANTIEN

Dobrze. Wiemy, że w miejscu, gdzie znajduje się serce jest centrum, które powoduje różne rodzaje emocji. Kiedy wydarzają się zewnętrzne traumy, to trafiają do nas przez mózg. Wcześniej, nasze zmysły, oczy, uszy pobierają informacje i trafia ona do mózgu. Następnie, poprzez mózg zaburzają one wewnętrzne organy.

To, czy zewnętrzne zdarzenia zakłócą wewnętrzne organy zależy od siły zlokalizowanej w obszarze serca. Nazywamy tę siłę, siłą umysłu. Siła umysłu jest u ludzi bardzo różna. Dlatego, to same zewnętrzne zdarzenie u jednych wywoła emocjonalną traumę, a u innych nie wywoła.

W obszarze serca jest również centrum duszy, na czas, gdy znajduje się ona w ciele. Poprzez to miejsce dusza odczuwa emocje. Mózg przechowuje pamięć związaną ze złymi emocjami. Gdy doświadczanie emocji jest zbyt negatywne i zbyt silne, to pojawia się problem psychiczny. Znowuż, jest on związany zarówno z mózgiem i sercem.

Więc, aby całkowicie pozbyć się złych emocji, to musimy oczyścić mózg i serce. Należy wykasować złe wspomnienie z mózgu, wzmocnić siłę umysłu w sercu oraz pobudzić zakłócone organy, zakłócone przez emocje.

Różne emocje wpływają na różne organy. To informacyjna część systemu medycyny obrazowej. Gdy rozmawiamy o emocjach, świadomości i duszy, to musimy odnieść się głębiej, czym jest życie. Gdy uda się pojąć esencję życia, to ten fakt zmieni emocje. Jeśli masz w sercu wiarę albo wiedzę, o tym kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd pójdziesz po śmierci, to twoje emocje będą spokojne i stabilne.

Temat emocji jest bardzo rozległy. Jest dużo pytań, na przykład: „co zrobić ze smutkiem?”. Wielu ludzi w ogóle nie doświadcza radości, dlaczego? Nawet jak wszystko wydaje się być w porządku, to wciąż odczuwają stres. Wiele problemów emocjonalnych może również powodować problemy fizyczne. Również odwrotnie – wiele fizycznych problemów wpływa na nasze emocje. Więc jaki jest związek między tą parą: fizycznością i emocjami? To wszystko, to informacyjna część medycyny obrazowej. 

PYTANIA

Na dzisiaj to wszystko. Spójrzmy jeszcze, czy są jakieś pytania.

[Pytanie na czacie]: Co z lękiem, gdy ktoś umarł, a ja widzę jego duszę i inne rzeczy? Jak to pokonać?

Gdy ktoś umarł, to czasami można zobaczyć duszę, ale nie musisz się martwić. Dusza cię nie zabije. Widzę, że ludzie mają dużo pytań o takie zakłócenia jak czarna magia, złe wpływy innych ludzi. Widzę, że ktoś pyta: „o pomóż mi, bo widzę duchy, co mam robić”. To nie są duchy, to po prostu masz problem z hormonami. Trzeba wyregulować hormony.  

Inni ludzie mają po prostu ciężki problem życiowy, a nie emocjonalny, czy duchowy. Po prostu problem z sytuacją materialną, którą trzeba się zająć.

Inni piszą: „mam kłopot z tym gościem, on używa czarnej magii i ja nie mogę normalnie żyć”. 🙂  Tego typu pytania… Ty nie masz Trzeciego Oka, po prostu zgadujesz. W większości, to jest własna wyobraźnia. Tak dużo ludzi ma tego typu iluzje, fantazje. Jak ktoś naprawdę ma otwarte Trzecie Oko, to widziałby skąd to pochodzi i jak sobie z tym poradzić. Myślę, że zrobimy i na ten temat osobny wykład, który pomoże ludziom pozbyć się takich iluzji.

Dobrze, to na dzisiaj koniec. Dobrego weekendu.

W następnym tygodniu, wciąż będą sesje poświęcone: bezsenności, cukrzycy, zaburzeń rozwojowych u dzieci.

 

 

EMOCJE 2 – 18.06.2020 (sesja online)

Wylecz swoją emocjonalną traumę i wzmocnij odporność emocjonalną

Witam wszystkich. Dziś porozmawiamy znowu o zaburzeniach emocji. Wiemy, że jest bardzo wiele rodzajów tych zaburzeń. W takiej sytuacji na pewno nie ma jednego prostego sposobu na rozwiązanie wszystkich tych emocjonalnych kłopotów.

LĘK

Po tym jak zastanawiałem się nad pytaniami z listów, to doszedłem do wniosku, że jest kilka najbardziej istotnych kwestii. Pierwszą jest lęk. Dużo ludzi doświadcza lęku, różnych rodzajów lęku.

Gdy przeanalizujemy głębiej, to pod różnymi rodzajami lęku kryje się lęk przed śmiercią, cierpieniem, dużymi kłopotami. Większość ludzi doświadcza waśnie takiego lęku. Tego typu lęki pochodzą ze stresu i różnych realnych sytuacji, związanych np. z pracą, związkiem. Jakiś związek mógł się rozpaść. Myślicie, że ten ktoś drugi powinien podobnie jak wy postępować, inaczej niż postępuje. Na przykład, bardzo komuś pomogliście, a ta osoba nie chce wam pomóc i zaczynacie się źle czuć.

W życiu martwicie się, czy to zdrowiem, czy to sytuacją ekonomiczną. Macie duży lęk przed przyszłością, jak przeżyć w przyszłości, za co się utrzymać.

Wiemy, że wiele problemów emocjonalnych związanych jest z różnego rodzaju warunkami, zarówno zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. Jak to przeżywasz ma wpływ twoja duchowa siła, a inaczej mówiąc emocjonalna odporność. Jeśli jest wystarczająco duża, to porozwiązujesz te problemy. Dlatego, w celu zaradzenia tym różnym emocjonalnym problemom i traumom musimy wzmocnić własną emocjonalną odporność.

Wiemy, że środkowy dantien jest miejscem, w którym możemy wzmocnić siłę naszego umysłu. Wiąże się on z sercem i ma do czynienia z emocjami. Jeśli wzmocnimy środkowy dantien, to równolegle wzmocnimy własną siłę radzenia sobie z problemami emocji. 

Problemy emocjonalne wiążą się też z pamięcią, którą mamy i która rozstraja. Nawet jeżeli wiesz, że te myśli, wspomnienia nie pomagają rozwiązać problemu, to wciąż są na pierwszym planie w umyśle i emocjonalnie zakłócają. 

ĆWICZENIE 1 – WZMACNIAJĄCE ODPORNOŚĆ EMOCJONALNĄ

Dla rozlicznych problemów emocji naszym celem jest wzmocnienie odporności emocjonalnej.

Wizualizuj serce. Przebudź serce. Wizualizuj i czuj serce.

Do wizualizacji serca użyj rejonu szyszynki.      

Zacznij. Rozluźnij się i wizualizuj swoje serce.

20 minut

ĆWICZENIE 2 – UAKTYWNIANIE TARCZYCY

Teraz wizualizuj tarczyce. Rozluźnij się i wizualizuj tarczycę.

20 minut

W ten sposób wzmacniamy nasze serce, środkowy dantien, co wzmacnia siłę naszego umysłu.

Wzmacniamy też tarczycę. Gdy tarczyca staje się mocniejsza, to także wzmacnia naszą odporność emocjonalną. Szczególnie w związku z depresją.

To wszystko na dzisiaj, dobrej nocy.  

 

 

EMOCJE 3 – 25.06.2020 (sesja online)

Tarczyca i jej związek z leczeniem problemów emocji i odpornością emocjonalną

Dobry wieczór wszystkim. Dziś znowu porozmawiamy o emocjonalnych traumach. Zarówno z listów oraz ogólnie wiemy, że szczególnie obecnie jest za dużo emocjonalnych problemów. Podobnie jak w przypadku cukrzycy jest wiele przyczyn zaburzeń emocjonalnych. Są przyczyny wewnętrzne oraz przyczyny zewnętrzne.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość zmienić przyczyny zewnętrzne. Równolegle jestem pewien, że każdy ma możliwość wzmocnienia swoich uwarunkowań wewnętrznych, tak aby stać się mocniejszym, zdrowszym, stojąc w obliczu różnych zaburzeń emocjonalnych.

Wciągu 30 lat badań medycyny obrazowej, obrazowego leczenia znaleźliśmy sposób w jaki możemy wzmocnić nasze emocje, nasz emocjonalny system immunologiczny. Nie możemy szybko zmienić naszej sytuacji ekonomicznej, rodzinnej, zawodowej, czy chociażby sytuacji krajowej. Jednak mamy szansę, aby zmienić siebie.

Wzmacniając własną odporność, szczególnie tę emocjonalną, możemy zaakceptować własne zewnętrzne problemy i zyskujemy zdolność chronienia siebie przed nimi. Inaczej mówiąc, mamy zdolność zachowywać swe emocje w dobrym stanie, w sile i aktywności.

Co wiąże się z naszymi emocjami? Wewnątrz naszego ciała jest kilka organów, które silnie wiążą się z naszą emocjonalną odpornością.

Na przykład, rejon naszego serca, środkowy dantien wiąże się z naszymi emocjami. Mówimy, że rejon ten odpowiada za siłę naszego umysłu. Nasze emocje wiążą się z naszym sercem, a nie z mózgiem. Praca mózgu bazuje na faktach, wiedzy, a praca serca bazuje na emocjach.

 

Aby wzmocnić swoją emocjonalną odporność musimy użyć okolic szyszynki, aby wizualizować serce, czerwone serce. Wizualizowanie oznacza, że używasz tego obszaru [szyszynki], aby spoglądać na serce. Gdy będziemy wizualizować nasze serce lub środkowy dantien, to nasza emocjonalna odporność poprawi się, wzmocni się. Możemy też powiedzieć, że siła naszego umysłu będzie mocniejsza. 

ĆWICZENIE LECZNICZE 1 – WIZUALIZACJA SERCA DLA WZMOCNIENIA SIŁY UMYSŁU I EMOCJONALNEGO SYSTEMU ODPORNOŚCIOWEGO

Dobrze, więc teraz użyjmy szyszynki, aby wizualizować serce.

Podążajcie za mną. Utrzymuj ciało w wygodnej pozycji. Zamknij oczy i wizualizuj swoje serce.

20 min

Po tym jak wzmocniliśmy siłę umysłu, mamy więcej mocy, aby przeciwstawić się różnym negatywnym emocjom i zewnętrznym problemom. 

ĆWICZENIE LECZNICZE 2 – OCZYSZCZENIE TARCZYCY MANTRĄ HUA

Musimy także wzmocnić naszą wewnętrzną odporność, aby przeciwdziałać słabości wewnętrznych organów. Różne emocje są powiązane z różnymi organami. Wszystkie one jednak mogą być rozwiązane poprzez jeden ważny organ odpornościowy. Tym organem jest tarczyca. 

Kiedy wzmocnimy tarczycę, to ona wpłynie na serce. Poradzi sobie z sercem i poprzez serce wyreguluje pozostałe organy. Wtedy organy skomunikują się z mózgiem, tak aby rozwiązać błędny informacyjny obraz na linii mózg-inne organy.

Tak więc, aby wyregulować umysłowe lub psychologiczne lub emocjonalne zaburzenie, to musimy wzmocnić naszą tarczycę. Szczególnie jest to zalecane dla poradzenia sobie z zaburzeniami depresyjnymi.

Wiemy, że tarczyca jest ważnym organem systemu immunologicznego. Dobrze, więc teraz wzmocnijmy ten organ.

 

[Tutaj na tej grafice] spójrzcie gdzie znajduje się tarczyca. Wiele ludzi nie wie, gdzie znajduje się tarczyca.

Wiele kobiet ma problemy natury emocjonalnej, równolegle mają problemy z tarczycą. Musicie dobrze zlokalizować ten organ. Gdy dobrze wiecie, gdzie on jest i wizualizujecie prawidłowo, to rezultat będzie lepszy.

Dobrze, teraz polepszymy funkcjonowanie tarczycy. 

Zrelaksuj się i poczuj ten organ.

Mantra HUA

[Wizualizuj światło wpływające do tarczycy i oczyszczające jej komórki. Podczas wizualizacji mów cicho lub w myślach mantrę HUA. Myśl, wizualizuj, że z każdym jednym HUA nowa fala światła wpływa i oczyszcza. Możesz trzymać dłoń naprzeciwko tarczycy i posyłać w tarczycę światło ze swojej dłoni. Możesz dla wzmocnienia czucia, że to światło płynie z dłoni robić delikatny ruch rozczapierzania palców i przybliżania dłoni do tarczycy w momencie gdy mówisz HUA. Potem kurczysz palce, trochę przymykasz dłoń i ją lekko cofasz. Następnie kolejna fala HUA i znowu wysyłasz światło do tarczycy. Gdy fala światła i HUA dociera do tarczycy, to rozpuszcza zawarte w niej złogi. Rozpuszczają się one do postaci płynnej, wody i opuszczają tarczyce] 

Np. 10-20 minut

Dobrze, oczyściliśmy tarczyce i rozpuściliśmy złogi, które się w niej znajdowały. 

ĆWICZENIE LECZNICZE 3 – POBUDZENIE TARCZYCY METODĄ „WIĘKSZE-MNIEJSZE”

Po tym jak oczyściliśmy tarczycę, musimy pobudzić ją do pracy.

Wiemy, że są dwa złe stany emocjonalne. Jednym z nich jest stres. Jeśli odczuwasz stres, to siła umysłu jest słaba. Wtedy musimy wizualizować rejon serca i to wzmocni siłę naszego umysłu. Różne emocje, powiązane z różnymi organami zakłócają naszą tarczycę i poprzez to doprowadzają do doświadczania depresji.

Po tym, jak oczyścimy złogi zalegające w tarczycy i pobudzimy jej nieaktywne komórki, to tarczyca zaczyna perfekcyjnie funkcjonować. Dobre funkcjonowanie tarczycy pomniejsza odczuwanie depresji. Dobrze funkcjonująca tarczyca poprzez system limfatyczny wywiera wpływ na inne organy i związane z nimi informacyjne obrazy emocji.   

Dobrze, to teraz znów pobudźmy naszą tarczycę.

Zrelaksuj się i poczuj oraz zwizualizuj swoją tarczycę. Pobudź jej leniwe komórki i uczyń ją stabilną.

[Widź jak się zwiększa i zmniejsza, zwiększa i zmniejsza. Raz za razem. Możesz wtedy słuchać nagrania „daa-siaou” „większe-mniejsze” albo samemu sobie to w głowie mówić, widzieć „większe-mniejsze”]

Np. 10-20 min 

 

 

EMOCJE 4 – 30.06.2020 (sesja online)

Dobre emocje. Jak emocje wpływają na stan tarczycy? Metody regulacyjne.

Witam wszystkich, dobry wieczór. Wczoraj rozmawialiśmy o jakości snu. Sen jest numerem jeden dla życia, zdrowia. Jeżeli nie możemy spać, albo nasz sen jest niskiej jakości, to nie możemy wypocząć, ciągle czujemy się zmęczeni a nasz mózg nie może dobrze pracować. To wszystko z całą pewnością wpływa na nasze życie.

Numerem dwa są nasze emocje. Jeśli nie doświadczamy w życiu dobrych emocji, to ciągle doświadczamy różnych rodzajów zakłóceń w postaci strachu, stresu, depresji, szaleństwa. Wielu ludzi w swoim życiu czuje się ciągle znudzonymi, nic ich nie interesuje. Jeśli nasze emocje nie są dobre, to nie mamy energii, by cokolwiek robić. Nawet to, co lubimy.

Jest wiele zewnętrznych warunków, które mogą nagle wpłynąć na nasze emocje. Nie mam możliwości ochronić was od zewnętrznych wpływów. Na przykład, opuszcza was chłopak lub dziewczyna i to was przygnębia. Ktoś w waszej rodzinie ciężko choruje i to was przygnębia. Tracicie pracę i to was przygnębia.

Tak więc, zawsze mogą wystąpić złe zewnętrzne warunki, złe wpływy. Jednakże, jeżeli nasza wewnętrzna zmiana będzie duża, to nasza wewnętrzna emocjonalna odporność nie pozwoli, by zewnętrzne zakłócające sytuacje zaszkodziły naszemu zdrowiu.

To, co możemy zrobić, to udoskonalić naszą emocjonalną odporność. Wtedy, gdy coś się wydarzy, to damy sobie z tym radę.

Wewnętrzna emocjonalna odporność związana jest po pierwsze z siłą umysłu. Na drugim stopniu Zhong Yuan Qigong znamy metody zwiększania siły naszego umysłu. Teraz, tutaj będziemy więc wzmacniali swoją silę umysłu i emocjonalną odporność. 

ĆWICZENIE 1 – WIZUALIZOWANIE SERCA PRZY POMOCY SZYSZYNKI

Pierw potrzebujemy wizualizować nasze serce. Jak wizualizujemy serce? Używamy do tego szyszynki – organu, który znajduje się w mózgu. Tam, w rejonie szyszynki znajduje się oko i tym okiem patrzymy na serce.

Rozluźnijcie się. Jak chcecie, to połączcie się ze mną i patrzcie na swoje serce.

20 minut

Gdy wizualizujemy swoje serce, to wzmacniamy nasz umysł. 

ĆWICZENIE 2 – TARCZYCA

Organem szczególnie związanym z naszymi emocjami jest tarczyca. Wiemy, że tarczyca ma dobre połączenie z sercem. Gdy dzieje się coś nie tak z tarczycą, to wpłynie to na funkcje serca. Tarczyca ma wpływ na emocje.

Dobrze, to teraz wzmocnijmy naszą tarczycę.

Po pierwsze, pobudzimy tarczycę – metodą „większe-mniejsze”.

15 minut

Po drugie, potrzebujemy również oczyścić tarczyce, tak aby była stabilna i dobrze funkcjonowała – metodą dźwięku HUA.

Gdy stosujemy HUA na tarczycę, to oczyszczamy obumarłe komórki i zastoje, które nie pozwalają jej dobrze funkcjonować.

W wielu listach pojawiło się pytanie związane z tym, że wielu ludzi miało operowaną tarczycę. Jeżeli wasza tarczyca nie została całkowicie wycięta, to wciąż używaj metody HUA, aby poprawić jej funkcje. Jeśli w ogóle nie masz tarczycy, to ta metoda nie pomoże.

Dobrze to teraz zrobimy HUA na tarczycę.

10 minut  

 

 

 

EMOCJE 5 – 07.07.2020 (sesja online)

Poprawa emocji. Przyczyny złych emocji, skąd pochodzą i jak łączą się z duszą osoby.

Dziś kontynuujemy na temat zaburzeń emocji. Chcemy mieć dobre emocje. Jak mieć dobre emocje i jakie są przyczyny stresu, depresji, lęku, smutku, złości, itp.?

Emocje są oczywiście związane z umysłem. Tak naprawdę, z punktu widzenia ciała fizycznego trudno wyjaśnić skąd się biorą emocje. Emocje przynależą do naszego ducha. Emocje nie są jak odczucia fizyczne takie jak ból, nieprzyjemne odczucia w ciele.

Jeśli głębiej o tym porozmawiamy, to gdy dusza opuszcza ciało, to nie czuje fizycznego bólu. Jednak zabiera ze sobą całą naszą wiedzę oraz nasze emocje, to, co lubimy i to, czego nie lubimy. Właśnie dlatego w medycynie obrazowej mamy metodę wzmocnienia umysłu. Gdy nasz umysł jest silniejszy, to nasze problemy emocji osłabną. Jeżeli praktykujecie Zhong Yuan Qigong lub medycynę obrazową, to rozumiecie, co mam na myśli. 

Żyjąc mamy: ciało fizyczne, energię i ducha. Emocje, traumy emocjonalne przynależą do osi S, duchowego wektoru. Ten wektor zawiera: duszę [Yin-Shen], Yuan-Shen i Yang-Shen. Nasze emocje, nasza psychologia, nasza świadomość przynależy do duszy – tutaj na początku tej osi. Dlatego nasze emocje wiążą się z średnim dantien, gdzie przebywa nasza dusza.

Gdy wizualizujemy nasze serce, to wzmacniamy serce, siłę naszego umysłu i wzmacniamy duszę. Gdy siła umysłu jest mocniejsza, to mocniejsza jest też emocjonalna odporność.

ĆWICZENIE SERCA

Teraz wizualizuj serce, aby wzmocnić dusze. Zacznijmy.

20 minut

ĆWICZENIE TARCZYCY

Wiemy też, że nasze emocje związane są z naszymi hormonami. To, co czuje dusza może też powodować problemy fizyczne. Teraz pobudźmy tarczycę. Zacznijmy. [Powiększaj-pomniejszaj tarczycę]

25 minut

Dobrze. Teraz oczyśćmy HUA tarczycę.

8 minut

ŹRÓDŁA:

EMOCJE 1 – 12.06.2020 (wykład) –  Эмоции, страхи, депрессия, нет целей или радости в жизни? Ответы в изучении нашей Души

Emocje, lęki, depresja, brak celów lub radość w życiu.

https://youtu.be/OdtyMRZvLso

EMOCJE 2 – 18.06.2020 (sesja online) – Исцеление  вашей эмоциональной травмы и укрепление эмоционального иммунитета

Wylecz swoją traumę emocjonalną i wzmocnij odporność emocjonalną.

https://youtu.be/SpeLAKovqcc

EMOCJE 3 – 25.06.2020 (sesja online) – Щитовидная железа – связь с лечением эмоциональной травмы и эмоциональным иммунитетом

Tarczyca i jej związek z leczeniem problemów emocji i odpornością emocjonalną

https://youtu.be/jyKzmCP52GM

 EMOCJE 4 – 30.06.2020 (sesja online) – Хорошие эмоции. Как эмоции влияют на состояние щитовидной железы и методы регуляции от

Dobre emocje. Jak emocje wpływają na stan tarczycy i metody regulacyjne

https://youtu.be/Xu3D8o9eVzw

 EMOCJE 5 – 07.07.2020 (sesja online) – Улучшение эмоций! Причины плохих эмоций, откуда они приходят и какая связь с душoй человека.

Poprawa emocji! Przyczyny złych emocji, skąd pochodzą i jak łączą się z duszą osoby.

https://youtu.be/VCi7XmGoNhg