You are currently viewing WARSZTAT ZHONG YUAN QIGONG POZIOM 1, MARINA HATERNOVA, WROCŁAW MAJ 2020

WARSZTAT ZHONG YUAN QIGONG POZIOM 1, MARINA HATERNOVA, WROCŁAW MAJ 2020

WARSZTAT ZHONG YUAN QIGONG POZIOM 1

z Mariną Haternovą z Mołdawii, bliską uczennicą prof. Xu Mingtanga

8,9,10 maj 2020

piątek: 17-20, sobota: 10-17, niedziela: 9-14

Wrocław

DK BARAKA, ul. Różana 4-6 (okolice ul. Grabiszyńskiej)

Zhong Yuan Qigong (ZYQ) to 7000-letni system samoleczenia i samorozwoju z obszaru świątyni Shaolin w prowincji Henan w Chinach. Składa się na niego starożytna wiedza chińskich mnichów o uzdrawianiu, odmładzaniu, długowieczności i nieśmiertelności. Praktyka ZYQ została przekazana szerokiej publiczności w 1989 roku przez mistrza Xu Mingtanga, obecnie szkoła liczy 80 000 praktykujących na całym świecie.

Regularna praktyka pomaga osiągać cele:

  • zwiększenie energii życiowej, poprawa jej jakości
  • poprawa zdrowia i aktywacja mechanizmów samoregulacji organizmu
  • wydłużenie aktywnej fazy życia i stanie się biologicznie młodszym
  • osiągnięcie stanu harmonii i pełniejszej świadomości, a tym samym więcej odporności na stresujące sytuacje
  • zrozumienie wszechświata, siebie, połączeń pomiędzy teraźniejszością, przeszłością, przyszłością, między człowiekiem a wszechświatem
  • rozwinięcie własnych ukrytych zdolności i rozwój na zupełnie nowym poziomie

Zhong Yuan Qigong obejmuje ćwiczenia  z delikatnymi ruchami ciała, statyczne postawy oraz specyficzne wzory oddychania i koncentracji umysłu. Zawiera różne rodzaje ćwiczeń medytacyjnych, kontemplacyjnych i relaksacyjnych. Integruje fizyczne, energetyczne i duchowe anatomie.

System jest niereligijny, nieideologiczny i niepolityczny. Może być stosowany przez każdego bez względu na wyznanie lub jego brak, bez względu na przekonania filozoficzne, wiek, płeć, stan zdrowia, czy status socjalny. Zamiast przyjmowania jakichkolwiek dogmatów, istotna jest umiejętność sprawdzania samemu. ZYQ zamiast na wierze w coś, koncentruje się na praktycznych osiągnięciach i doświadczeniach. Zachęca, by człowiek stał się mistrzem swego własnego życia.   

Zhong oznacza równowagę lub środek, podczas gdy Yuan oznacza źródło. Nazwę Zhong Yuan Qigong można przetłumaczyć jako:

„Praktykę energetyczną, aby osiągnąć uniwersalną równowagę”.

Na ZYQ składają się trzy elementy:

  • System samodoskonalenia
  • System samoleczenia i uzdrawiania „Image Medicine”

      https://kundawell.com/en/image-medicine

  • Oraz sposób uczenia, zwany „transplantacją wiedzy”.

Poziom 1

Obecnie prowadzone są seminaria na poziomie 1, 2, 3 i 4. Na każdym uczy się ćwiczeń podstawowych i pomocniczych. Praca na pierwszym i drugim poziomie nastawiona jest na nauczenie się metod odzyskiwania zdrowia, samoregulacji organizmu, poprawy stanu emocjonalnego, procesu myślowego i stymulacji kreatywności.

Szczególnie ważna jest tu umiejętność osiągania stanu relaksu. https://www.amazon.com/Zhong-Yuan-Qigong-Ascent-Relaxation/dp/1467903949

Poprawiana jest jakość naszej energii, usuwane są blokady meridianów i różnych obszarów ciała. Przywracane jest właściwe, zdrowe, silne krążenie Qi. Poprawia się cyrkulacja krwi. System hormonalny zaczyna wracać do równowagi. Regeneracyjna jakość snu wzrasta. Wzrasta libido, a ciało fizyczne staje się silniejsze. Radzenie sobie ze stresami dnia codziennego staje się łatwiejsze. Ćwiczący uczą się harmonijnego współbrzmienia ze środowiskiem oraz stawiane są pierwsze kroki w kierunku odkrywania i rozwoju własnych uśpionych zdolności. W pierwszej kolejności wzrasta sensytywność, poprawiają się zmysły fizyczne. Łatwiej odczuwać i różnicować energie we własnym ciele i otoczeniu. 

Marina Haternova

Instruktorka trzeciego poziomu Zhong Yuan Qigong z prawem do prowadzenia retritów. Pochodzi z Kiszyniowa, stolicy Mołdawii. Jest bliską uczennica prof. Xu Mingtanga, spadkobiercy systemu. ZYQ praktykuje od 1999. W długich retritach ZYQ w Shaolin, prowadzonych przez Xu Mingtanga uczestniczyła w 2007, 2014, 2017 i 2019 roku. Ma 30-letnie doświadczenie pedagogiczne. Jest nauczycielką dyscyplin muzycznych, zaangażowana m.in. w badania „słuchu absolutnego” u dzieci. Diagnozuje i leczy metodami Image Medicine w Mołdawii, Rosji i Polse.

http://imagemedicine.sk/en/marina-haternova-from-moldavia/.

Związana również z klubem „Białego Żurawia” w Kiszyniowie. Do Polski przyjeżdża już od kilku lat, prowadzi retrity ZYQ dla członków Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qigongu im. dr. Pawła Półroli.    

Koszt: 350 zł

Konieczne zapisy!

Kontakt / zgłoszenia: 534 553 388

prohumanewroclaw@gmail.com

http://prohumane.pl/kontakt-i-zapisy/