You are currently viewing DWA PRZYKŁADY FA QI (EMISJI QI) W WYKONANIU MAESTRO CONSTANTINO VALENTE, PODCZAS WIZYTY MISTRZA ZHOU GAN SHENG I KONFERENCJI NAUKOWEJ “MISTRZOWIE MEDYCYNY” 01.10.2023 WE WŁOSZECH

DWA PRZYKŁADY FA QI (EMISJI QI) W WYKONANIU MAESTRO CONSTANTINO VALENTE, PODCZAS WIZYTY MISTRZA ZHOU GAN SHENG I KONFERENCJI NAUKOWEJ “MISTRZOWIE MEDYCYNY” 01.10.2023 WE WŁOSZECH

https://fb.watch/nYyQYuafTk/ (bezpośredni link do nagrania)

Qi najczęściej jest niewidoczna, można ją jednak wyraźnie odczuć, ale dopiero po pewnym czasie własnego treningu Qigong.

U jednych przychodzi to szybciej u innych potrzeba więcej czasu. Jedni czują mocno (i potrafią różnicować rodzaje Qi, rozróżniać jej odmienne „smaki”, jakości, natężenie), inni przez pewien wstępny czas czują słabiej. Może wystarczająco długi czas, aby sobie odpuścić i zaniechać ‘gong’, czyli niezbędną wytrwałą pracę własną, by coś rozwinąć.

Fa Gong lub Fa Qi, czyli zastosowani efektów działania Qi (emisja Qi na zewnątrz swego ciała) nie jest sztuczką cyrkową. Przydaje się m.in. do tego, by

móc w jednej chwili dać doświadczyć innym Qi, a tym samym przełamać dość zakorzenioną i wciąż powszechną barierę „niewiary w Qi”.

Taka umiejętność wymaga wystarczająco dużego poziomu zaawansowania. Powyżej, krótkie nagranie (wideo w linku) takiej demonstracji w wykonaniu Constantino Valente, podczas aktualnej wizyty mistrza Zhou Gang Sheng we Włoszech i konferencji naukowej poświęconej medycznemu Qigong.  

Tutaj możecie zapoznać się wcześniejszym artykułem poświęconym FA GONG, FA QI i mistrzowi Zhou:

https://www.qigong108gates.pl/jak-spotkac-mistrza-qi-demonstracja-qi-w-tradycyjnej-medycynie-chinskiej-emisja-qi-jak-porazenie-pradem/

Kontaktowałem się już wcześniej z mistrzem Constantino, i mimo, że kontakt był dość krótki, to mogłem odczuć, że to skromny i serdeczny człowiek. W moich oczach, to niezbędne, a na pewno bardzo ważne, by móc rozwijać różne umiejętności, a szczególnie, te „szczególne” (nie całkiem zwyczajne). Uzyskałem jego pozwolenie na przetłumaczenie długiego wywiadu z nim sprzed paru lat. Ta historia jest bardzo ciekawa i warto posłuchać. Możecie to zrobić już teraz, ale na razie po włosku 😊

https://www.youtube.com/watch?v=VG1NGijd9Fk

Kiedy znajdę na to przestrzeń to zamieszczę artykuł z tłumaczeniem na tej stronie. Bardzo miło mi było usłyszeć, że jak odwiedzę Włochy, to będę u niego mile widziany.

Najchętniej byłbym pojechał już na początku października, przy okazji aktualnej wizyty mistrza Zhou we Włoszech i naukowej konferencji poświęconej Qigongowi, ale w tym czasie uczestniczyłem w bardzo ważnym dla mnie szkoleniu Zhong Yuan Qigong i Chinese Image Medicine Qigong w Rydze. Na szczęście istnieje coś takiego jak… cierpliwość 😊

Takie zdolności Fa Gong uważam za bardzo potrzebne. Pozwalają uciąć spekulacje i dają wstępne pierwsze doświadczenie czegoś „innego”, frapującego. Tyle razy obserwowałem, że ludzie nie cenią Qigong, myślą, że to wyłącznie „gimnastyka dla seniorów”. Nie są przez to świadomi ile Qigong, ten głębszy, pełniejszy Qigong, którego trzeba poszukać, lub mieć szczęście odnaleźć, natrafić “na”,  ma w sobie mądrości i możliwości.

Bardzo szkoda rozpocząć to rozwijać i z tego korzystać dopiero, gdy zacznie się już być seniorem. Wtedy wciąż dużo, bardzo dużo można, ale niektóre rzeczy są już zamknięte lub dużo trudniejsze do otworzenia i uaktywnienia.

Dlatego dobrze, że: taka wiedza i możliwość nauki wciąż istnieje; pojawiają się coraz częściej naukowe konferencje i badania, oraz, że są takie osoby, które potrafią zademonstrować Fa Gong. Droga do tego nie jest bardziej skomplikowana niż w przypadku innych „zwyczajnych” dziedzin.      

&

KRÓTKA FOTO-RELACJA Z MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI „MISTRZOWIE MEDYCYNY”, KTÓRA ODBYŁA SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA 2023 WE WŁOSZECH

Instytut ATS (parafraza):

„Po raz pierwszy i jedyny we Włoszech Instytut ATS poprowadził międzynarodową konferencję mającą na celu pogłębienie naukowego podejścia do Qigongu i Qi.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli: Doktor Zhou Gan Sheng (chiński lekarz, pochodzący z centralnego obszaru Chin, stosunkowo blisko góry Huang Shan, „Żółtej Góry” świętej dla taoistów) oraz jego uczeń Constantino Valente.  Mistrz Zhou ma studentów w wielu częściach Azji i jest bardzo selektywny w przyjmowaniu uczniów. Costantino Valente jest jedynym mieszkańcem Zachodu, którego uważa za swojego Tu Di, czyli bezpośredniego ucznia.”

„Od ponad 15 lat ATS, profesjonalny instytut szkoleniowy w dziedzinie nauki, angażuje się w badania i dogłębne analizy: medycyny komplementarnej, żywienia i fitoterapii. Prezentuje najlepszych międzynarodowych specjalistów.  Aktualne wydarzenie było bardzo cenną okazją poznania terapeutycznego potencjału Qi Gong i zetknięcia się z orientalnymi studiami sztuki medycznej wraz z najnowocześniejszym podejściem naukowym

W ostatnich latach Instytut ATS zorganizował kilka podróży do Chin, aby zbliżyć się do Qi Gong i spotkać się z lekarzami, którzy mogliby zaoferować wiedzę techniczną, naukowo oceniając zastosowania terapeutyczne i badając ich skutki. Treści przedstawione przez dr Zhou Gan Shenga pozwoliły nam w pełni zrozumieć dynamikę leżącą u podstaw tych praktyk i zaoferowały możliwość studiowania bezpośrednich źródeł. Poziom wiedzy, który naszym zdaniem można z powodzeniem i wartościowo zintegrować z zachodnią wizją zdrowia.”

 

„Po raz pierwszy doprowadziliśmy do dialogu dwóch światów, które wciąż są daleko od siebie. Dowody na to – również dzięki temu wydarzeniu –  są konkretne i udostępnione społeczności naukowej, która była w stanie uzyskać dostęp do tego poziomu wiedzy.

Giacomo Catalani otworzył konferencję, wyjaśniając potrzebę zrozumienia kulturowego pozyskiwania i przekazywania wiedzy, która była strzeżona i przekazywana przez tysiąclecia.

Wraz z Instytutem ATS poświęciliśmy wiele lat na badanie i pogłębianie koncepcji, które dziś są nadal bardzo złożone, ale które będą przyciągać coraz większą uwagę.”

(link bezpośredni):

https://www.facebook.com/istitutoats/posts/pfbid02Xgpfmc8EzeXe1btZLNn8DM5aR6JENWxMXTTJ1P6iwmL3GUseuCTJi8bjf2iy3Fhdl

*

Constantino Valente:

„Pobyt mistrza Zhou we Włoszech dobiegł końca. W nieco ponad dwa tygodnie, oprócz udziału w konferencji, Mistrz poprowadził dwa dni kursów tradycyjnych technik medycyny chińskiej oraz przeprowadził terapie oraz Fa Gong. Maestro Costantino Valente pomagał we wszystkich działaniach, które prowadził Zhou Shifu, szczególnie zastępując go w wykonaniu Fa Gong (kilka z nich pokazujemy na filmie). Podziękowania dla Instytutu ATS, który zorganizował wszystko z zaangażowaniem i profesjonalizmem.”